Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory parlamentarne w Izraelu

0
Podziel się:

Przebieg dzisiejszych wyborów w Izraelu jest nadspodziewanie spokojny. Prawie połowa wyborców oddała już głosy, a do zamknięcia urn frekwencja przekroczyć może 70 procent.

bESGJqKt

Dzień wyborczy w Izraelu jest wolny od pracy, a deszczowa i zimna pogoda sprawiła, że od rana przepełnione są liczne w tym kraju galerie handlowe. Głosowanie zakończy się o godzinie 21.00 naszego czasu i w chwilę potem trzy główne kanały telewizyjne opublikują szacunkowe wyniki.

W całym Izraelu obowiązuje od rana ostre pogotowie antyterrorystyczne. Jedyny jak dotąd incydent został spowodowany przez żydowskiego ekstremistę, szefa skrajnie prawicowego Żydowskiego Frontu Narodowego Barucha Marzela. Polityk usiłował przedostać się do arabskiego miasteczka, co mogłoby wywołać zamieszki.

Policja zawczasu zablokowała dojazd do miejscowości. Izraelskie wybory są obserwowane z napięciem przez Palestynczykow, obawiajacych się, że nowym premierem zostanie Benjamin Netaniahu, sprzeciwiający się jakimkolwiek ustępstwom terytorialnym.

bESGJqKW
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)