Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory w elblągu
05.07.2013 20:12

Wybory w Elblągu. Tusk tłumaczy i namawia do...

Donald Tusk namawiał w Elblągu do głosowania w wyborach na prezydenta tego miasta na kandydatkę PO.

Podziel się
Dodaj komentarz
(STANISLAW KOWALCZUK/East News)

Premier Donald Tusk namawiał w Elblągu do głosowania w wyborach na prezydenta tego miasta na kandydatkę PO. Lider Platformy przyjechał do Elbląga na końcówkę kampanii wyborczej.

- _ Gdybym nie był przekonany, że nie mamy dobrego kandydata, to prawdopodobnie - po skutecznie odwołującym prezydenta Platform referendum - nie decydowalibyśmy się na wystawianie kandydatury _ - powiedział Donald Tusk.

Podkreślił, że Elżbieta Gelert, która jest kandydatką Platformy, potrafi pracować z ludźmi poprzez zdolność tłumaczenia swoich racji a nie narzucanie swojego zdania. Tusk poinformował też o planie przedłużenia działania specjalnych stref ekonomicznych do 2026 oraz poszerzeniu tej strefy w okolicach Elbląga. _ - To może uczynić inwestowanie w Elblągu bardziej perspektywicznym _ - powiedział.

Donald Tusk odniósł się do zaostrzonych kontroli na przejściu granicznym z obwodem kaliningradzkim. - _ Przesadne działania celników powodują, że ruch ten jest utrudniony _ - podkreślił. Dodał, że problem ten zostanie jak najszybciej rozwiązany. Premier obiecał też, że wspólnie z władzami Elbląga rząd będzie się zastanawiać jak lepiej wykorzystać sąsiedztwo Kaliningradu. - _ Niezależnie od tego kto wygra niedzielne wybory _ - powiedział premier.

Czytaj więcej w Money.pl
Tusk pomoże kandydatce PO? Jest deklaracja - Zależy nam na Elblągu - deklaruje premier Donald Tusk. Lider Platformy Obywatelskiej odwiedził dziś miasto, w którym wczoraj odbyły się przedterminowe wybory samorządowe.
Tusk zdradza, jak zamierza wygrać wybory Premier wierzy, że możliwe jest odbudowanie zaufania wyborców. Zapowiada zmiany i mówi, kto trafi na dywanik.
Jest kandydatura Gowina, ale Tuska nie ma Kandydatura Jarosława Gowina na przewodniczącego PO została oficjalnie zgłoszona do komisji wyborczej Platformy, która jest odpowiedzialna za przeprowadzenie bezpośrednich wyborów szefa partii.
Tagi: wybory w elblągu, tusk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz