Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybuch w Pałacu Sportu w Paryżu

0
Podziel się:
bEsvzDBx

Francja- Paryż- wybuch

Jedna osoba zmarła z powodu ataku serca po wybuchu w paryskim Pałacu Sportu. Do eksplozji doszło wieczorem, podczas próby do musicalu "1789. Kochankowie Bastylii". Około piętnastu osób zostało rannych. Informację o śmierci jednego z pracowników podaje paryska policja.
Część mediów informuje, że eksplodowały materiały pirotechniczne wykorzystywane podczas spektaklu. W pałacu byli wówczas tylko artyści i pracownicy techniczni. Kilka osób, w tym z poparzeniami, odwieziono do szpitali. Na miejscu pracowało w nocy ponad stu strażaków.
Według wstępnych ustaleń, przyczyną zdarzenia było niezachowanie ostrożności. Jednak dokładne okoliczności eksplozji są ustalane. Na miejsce przybył minister spraw wewnętrznych Manuel Valls.
Pałac Sportu znajduje się w południowo- zachodniej części Paryża. Może pomieścić 4 i pół tysiąca widzów, jest jedną z największych hal widowiskowych we francuskiej stolicy. To tutaj odbyła się w 1980 roku premiera "Nędzników" Claude-Michela Schönberga.
Musical "1789. Kochankowie Bastylii" jest osnuty na wydarzeniach Rewolucji Francuskiej, opowiada o miłości młodego wieśniaka i guwernantki królewskich dzieci. Miał premierę w ubiegłym roku.

IAR

bEsvzDCa
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)