Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
31.07.2013 08:05

Wyrok za śmierć Papały

Podziel się
Dodaj komentarz

Po 11 latach procesu Sąd Okregowy w Warszawie ma dziś (31.07) wydać wyrok w procesie zabójstwa generała Marka Papały. Na ławie oskarżonych Ryszard Bogucki i Andrzeja Z. pseudonim "Słowik". Obaj są oskarżeni o nakłanianie do zabójstwa byłego szefa policji.
Bogucki oskarżony jest o obserwowanie miejsca zabójstwa Papały i bezskuteczne nakłanianie w 1998 r. za 30 tysięcy dolarów gangstera Zbigniewa G. do zabicia byłego szefa policji. "Słowika" oskarżono zaś o nakłanianie do zabójstwa generała za 40 tysięcy dolarów płatnego zabójcy Artura Zirajewskiego, ps. Iwan.
Prokuratura zażąda 15 lat więzienia dla Boguckiego i 8 lat dla Andrzeja Z. Obrońcy i sami oskarżeni wnieśli o uniewinnienie.
Generał Marek Papała, został zastrzelony przed swoim domem w Warszawie 25 czerwca 1998 roku. Miał 39 lat. Dochodzenie prowadziła najpierw Prokuratura Apelacyjna w Warszawie, a od 2009 roku - także w Łodzi. Według stołecznej prokuratury, zabójcy Papały kierowali się "motywem finansowym". Tymczasem w 2012 r. łódzka prokuratura apelacyjna ujawniła, że - według jej ustaleń opartych na zeznaniach świadka koronnego Roberta P. - do zabójstwa doszło w wyniku napadu rabunkowego gangu Igora Ł. - "Patyka", a sprawcy zamierzali ukraść auto Papały daewoo espero. Podczas napadu "Patyk" miał oddać śmiertelny strzał do byłego szefa policji. Zarzuty zabójstwa usłyszeli Igor M. (wcześniej Igor Ł. - zmienił nazwisko) i Mariusz M.
Łódzka prokuratura przesłała sądowi protokoły zeznań świadka koronnego i osób przezeń pomawianych. Nie wpłynęło to jednak na zmianę stanowiska warszawskiej prokuratury. Prokurator Jerzy Mierzewski mówił sądowi, że wersja śledczych z Łodzi jest "kompletnie niewiarygodna".
Wyrok sądu będzie miał jednak znaczenie dla śledztwa prowadzonego przez łódzką prokuraturę. Wyrok sąd ma ogłosić o 12.00.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz