Notowania

atak
30.12.2008 15:29

Wzajemne zarzuty ws. ataków na Bombaj Indii i Pakistanu

Indie i Pakistan wzajemnie zarzucają sobie eskalację napięcia oraz brak współpracy w wyjaśnieniu okoliczności listopadowego ataku na Bombaj. W tej sprawie spierają się szefowie dyplomacji obu państw.

Podziel się
Dodaj komentarz

Minister spraw zagranicznych Pakistanu stwierdził, że Indie do tej pory nie przedstawiły dowodów na zaangażowanie jego kraju w atak. Dodał, że New Delhi powinno zaprzestać podsycania napięcia. Szef pakistańskiej dyplomacji wezwał ponadto Indie do wycofania wojska z rejonów przygranicznych i rozlokowania oddziałów na pozycjach sprzed konfliktu.

Indyjski minister spraw zagranicznych zaprzeczył, by to New Delhi podsycało atmosferę napięcia i wyjaśnił, że Indie niebawem przedstawią kolejne dowody zaangażowania ugrupowań mających siedziby w Pakistanie w przygotowanie ataku na Bombaj. New Delhi oczekuje aktywniejszych działań Islamabadu na rzecz zwalczania terroryzmu.

Przedstawiciele indyjskiej armii zaprzeczyli, by wojsko przegrupowywało siły w rejonie granicy z Pakistanem. Jak wyjaśnili, oddziały przeprowadzają tradycyjne zimowe manewry. Rosnące napięcie pomiędzy Indiami i Pakistanem, krajami posiadającymi broń jądrową, budzi niepokój wielkich mocarstw, a ich dyplomaci od tygodni nawołują do dialogu i uciszenia emocji.

Tagi: atak, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz