Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wzajemne zarzuty ws. ataków na Bombaj Indii i Pakistanu

0
Podziel się

Indie i Pakistan wzajemnie zarzucają sobie eskalację napięcia oraz brak współpracy w wyjaśnieniu okoliczności listopadowego ataku na Bombaj. W tej sprawie spierają się szefowie dyplomacji obu państw.

bDnqYnlx

Minister spraw zagranicznych Pakistanu stwierdził, że Indie do tej pory nie przedstawiły dowodów na zaangażowanie jego kraju w atak. Dodał, że New Delhi powinno zaprzestać podsycania napięcia. Szef pakistańskiej dyplomacji wezwał ponadto Indie do wycofania wojska z rejonów przygranicznych i rozlokowania oddziałów na pozycjach sprzed konfliktu.

Indyjski minister spraw zagranicznych zaprzeczył, by to New Delhi podsycało atmosferę napięcia i wyjaśnił, że Indie niebawem przedstawią kolejne dowody zaangażowania ugrupowań mających siedziby w Pakistanie w przygotowanie ataku na Bombaj. New Delhi oczekuje aktywniejszych działań Islamabadu na rzecz zwalczania terroryzmu.

Przedstawiciele indyjskiej armii zaprzeczyli, by wojsko przegrupowywało siły w rejonie granicy z Pakistanem. Jak wyjaśnili, oddziały przeprowadzają tradycyjne zimowe manewry. Rosnące napięcie pomiędzy Indiami i Pakistanem, krajami posiadającymi broń jądrową, budzi niepokój wielkich mocarstw, a ich dyplomaci od tygodni nawołują do dialogu i uciszenia emocji.

bDnqYnlz
bDnqYnma
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)