Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
spotkanie
02.06.2007 08:09

XI Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży na Polach Lednickich

Dziś po raz jedenasty odbędzie się Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży na Polach Lednickich.

Podziel się
Dodaj komentarz

Będzie ono poświęcone świętemu Jackowi, który założył w Polsce pierwszy klasztor dominikański. W tym roku mija 750 rocznica jego śmierci. Hasłem tegorocznego spotkania będą słowa "Poślij mnie".
"Lednica" toęłęó największe w Polsce modlitewne spotkanie chrześcijańskiej młodzieży. Organizatorem jest Duszpasterstwo Akademickie Ojców Dominikanów w Poznaniu, a pomysłodawcą i organizatorem ojciec Jan Góra, dominikanin z Poznania.
Spotkanie rozpocznie tradycyjnie procesja z relikwiami świętego Wojciecha i świętego Jacka, która przejdzie Drogą III Tysiąclecia do Bramy Ryby, gdzie co roku stawiany jest polowy ołtarz. Po południu rozpocznie się Misterium o świętym Jacku, a wieczorem Msza święta, podczas której uczestnicy spotkania wysłuchają nagranego wcześniej w Watykanie i odtworzonego na telebimie przesłania papieża Benedykta XVI.
Dla przypomnienia dokonanego przez świętego Jacka cudu, którego modlitwa miała sprawić podniesienie się powalonego gradem zboża, uczestnicy spotkania podzielą się wypieczonymi specjalnie dla nich chlebami lednickimi.

Tagi: spotkanie, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz