Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Z Grodziska Wielkopolskiego wyruszyła pielgrzymka do Częstochowy

0
Podziel się

Jak co roku -  piątego lipca - z Grodziska Wielkopolskiego wyruszyła pielgrzymka do Częstochowy. To jedna z grup składających się na 75. Poznańską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Z grodziszczanami idą też młodzi mieszkańcy Nowego Tomyśla - Asia Pakuła i Krystian Dybek.

bEhfwDmJ

Jak mówią, oprócz intencji, w tę 10-dniową wędrówkę koniecznie trzeba zabrać z sobą kilka niezbędnych rzeczy. Ich zdaniem pielgrzymi powinni wziąć ze sobą wodę, czapkę, okulary przeciwsłoneczne i prowiant. Jak tłumaczą - podróż jest ciężka, więc tego typu zaopatrzenie jest niezbędne. "Wychodząc w trasę nie zdajemy sobie sprawy co nas czeka, ale myślę, że damy radę" - mówiła Pakuła.

"Już się zahartowaliśmy - 4 kilometry przeszliśmy boso, by zobaczyć, czy nasze nogi to wytrzymają" - powiedział Dybek. Jego zdaniem po tym wyczynie - przejście następnych 300 kilometrów w wygodnych butach nie powinno być problemem.

W drodze od rana są już też pątnicy z podpoznańskich miasteczek Buk i Opalenica. Z Poznania pielgrzymi wyruszą jutro po mszy, którą odprawi w katedrze abp Stanisław Gądecki.

bEhfwDmL

W sumie na Jasną Górę pójdzie z poznańską pielgrzymką około 2,5 tysiąca osób. Na miejsce dotrą 15 lipca. W tym roku po raz pierwszy wędrówkę pątników będzie można śledzić na stronie .

bEhfwDnm
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)