Notowania

wiadomości
03.09.2013 08:58

Z. Ziobro: Kazimierza Ziobrę popierają nawet politycy PiS

Podziel się
Dodaj komentarz

Jedynka-Z. Ziobro-K. Ziobro-Podkarpacie-PiS-wybory

Kazimierz Ziobro faworytem wyborów na Podkarpaciu - uważa szef Solidarnej Polski. Zbigniew Ziobro mówił w radiowej Jedynce, że kandydat jego ugrupowania ma ciche poparcie nawet polityków PiS.
Według szefa SP, za Kazimierzem Ziobro przemawia nie nazwisko, a dorobek życiowy. Prezydent Lech Kaczyński odznaczył go Złotym Krzyżem Zasługi za działalność opozycyjną na Podkarpaciu. Kierował strajkami w stanie wojennym i nie dał się złamać Służbie Bezpieczeństwa. Zbigniew Ziobro dodał, że przy takim dorobku Kazimierza Ziobrę popierają nawet politycy PiS. Jednak nie robią tego publicznie.
Szef SP nadal liczy na rozmowę z Jarosławem Kaczyńskim. Miałoby do niej dojść w poniedziałek, dzień po wyborach na Podkarpaciu. Ziobro odpowiedział też na wezwanie szefa PiS, by szef Solidarnej Polski przyznał się do popełnienia błędu, jakim miałoby być opuszczenie Prawa i Sprawiedliwości. Ziobro zwrócił uwagę, że "Jarosław Kaczyński nie jest papieżem, by wysyłać swoich przeciwników do Canossy".
Wybory uzupełniające do Senatu na Podkarpaciu odbędą się w niedzielę. Oprócz reprezentanta SP startują w nich między innymi Zdzisław Pupa z PiS oraz wspólny kandydat PO i PSL Mariusz Kawa.

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz