Notowania

areszt
20.02.2010 17:25

Zabójca 17-latki w areszcie

Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim zdecydował o zastosowaniu trzymiesięcznego aresztu tymczasowego wobec Karola P. 17-letni chłopak przyznał się do zabójstwa 15-latki w Koniku Nowym koło Sulejówka.

Podziel się
Dodaj komentarz

W sprawie zatrzymano też dwóch innych podejrzanych - powiedziała IAR rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Siedlcach, Krystyna Gołąbek. Sebastianowi P. i Grzegorzowi F. postawiono zarzut popełnienia przestępstwa poplecznictwa, czyli utrudniania postępowania karnego poprzez pomaganie w trakcie przestępstwa. Ponadto przedstawiono im zarzut popełnienia występku, polegającego na nie udzieleniu pomocy Martynie U., której bezpośrednio groziła śmierć.

Obaj mężczyźni są obecnie przesłuchiwani w Prokuraturze Rejonowej w Mińsku Mazowieckim. Na razie trudno powiedzieć, czy śledczy będą chcieli zastosować wobec nich środki zapobiegawcze w postaci aresztu tymczasowego. Decyzja zostanie podjęta po ich przesłuchaniu.

Oskarżony o zabójstwo Karol P. złożył już obszerne wyjaśnienia. Prokuratura nie ujawniła ich treści ze względu na dobro postępowania. Motyw zabójstwa nie został jasno określony. Karol P. prawdopodobnie nagle powziął zamiar zabójstwa.

W środę wieczorem ciężko ranną nastolatkę znaleziono na przystanku autobusowym w miejscowości Konik Nowy. Dziewczyna miała rany zadane nożem. Mimo natychmiastowej pomocy, nie udało się jej uratować. Zmarła następnego dnia.

Tagi: areszt, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz