Notowania

grypa w polsce
07.03.2014 06:30

Zachorowania na grypę. Minister zdrowia uspokaja

Zdaniem Bartosza Arłukowicza szczepienia przeciwko grypie w dużej części zabezpieczają przed tą czasem trudną do rozpoznania i do leczenia chorobą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz uważa, że nie ma obecnie szczególnych powodów do niepokoju z powodu grypy. W zeszłym tygodniu w Polsce wystąpiło 97 tysięcy przypadków nowych zachorowań.

Cały czas prowadzimy dokładną analizę tych przypadków - powiedział minister zdrowia. Podkreślił, że dotychczasowe zgony dotyczą osób, które leczyły się lub chorowały na bardzo poważne inne choroby, a grypa pojawiła się u nich jako dodatkowe schorzenie.

Zdaniem ministra zdrowia szczepienia przeciwko grypie w dużej części zabezpieczają przed tą czasem trudną do rozpoznania i do leczenia chorobą.

Czytaj więcej w Money.pl
"Skandaliczne nadużycia w służbie zdrowia" Dzisiaj rozpoczęło się posiedzenie Rady NFZ, która ma rozpatrzyć wniosek ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza o odsunięcie od pełnienia obowiązków p.o. prezesa NFZ Marcina Pakulskiego.
Arłukowicz ograniczy czas pracy lekarzy? Pytania o obowiązki medyków zaczęły się pojawiać w kontekście śmierci nienarodzonych bliźniąt we włocławskim szpitalu.
Po śmierci bliźniąt Arłukowicz zwiększa kontrolę _ Kontrola obejmie okres ostatnich 3 lat _ - zapowiada minister.
Tagi: grypa w polsce, grypa, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz