Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zakaz palenia
06.01.2012 17:39

Zakaz palenia w lokalach publicznych. Portugalia

Portugalski rząd zamierza jeszcze bardziej zaostrzyć prawo antynikotynowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(freddie boy/CC/Flickr)

Portugalski rząd zamierza jeszcze bardziej zaostrzyć prawo antynikotynowe. Jeśli tak się stanie, w tym iberyjskim kraju nie będzie już można palić w lokalach użyteczności publicznej.

Obecnie przepisy dotyczące palenia w miejscach publicznych w Portugalii i tak są stosunkowo restrykcyjne. Na papierosa można sobie pozwolić tylko w wydzielonych miejscach. Problem polega na tym, że w wielu lokalach obchodzi się prawo antynikotynowe.

Teraz rząd chce wyjść naprzeciw niepalącym, którym przeszkadza wszechobecny dym papierosowy. Celem jest walka z biernym paleniem i przybliżenie portugalskich standardów do tych panujących w najbardziej rozwiniętych krajach Europy. Zakaz obowiązywać ma w: barach, restauracjach, dyskotekach, hotelach czy centrach handlowych.

Przedstawiciele sektora turystyczno-gastronomicznego są zaskoczeni tymi planami. Poprosili już o spotkanie z ministrem zdrowia. Wygląda jednak na to, że władze są zdeterminowane. Nowe przepisy mają wejść w życie jeszcze w tym roku.

Czytaj więcej o walce z nikotynowym nałogiem
400 mln funtów stawką w walce o zdrowie Automaty z papierosami od najbliższego weekendu znikają z pubów, klubów i restauracji w Anglii.
Nowy Jork zwalcza palaczy. Ostry zakaz Od dziś obowiązuje zakaz palenia na miejskich deptakach, plażach, basenach, parkach itp. miejscach rekreacji. Celem zakazu jest ochrona zdrowia osób niepalących.
Agresywni palacze. Ostry zakaz i bójki W Hiszpanii od 2. stycznia obowiązuje zakaz palenia w miejscach publicznych.
Tagi: zakaz palenia, papierosy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz