Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zarząd PO o odwołaniach wyborczych

0
Podziel się
bEpEVGKt

Odwołania po wyborach w kołach i powiatach. Tym przede wszystkim zajmował się zarząd Platformy Obywatelskiej.
Szef łódzkiej PO Andrzej Biernat mówił, że odwołania dotyczyły powiatów w trzech regionach: lubelskim, lubuskim i podlaskim. Jak powiedział, większości z nich nie uwzględniono. W komunikacie na stronie Platformy Obywatelskiej napisano, że zarząd uwzględnił odwołanie członków partii z Lublina dotyczące wyborów delegatów na zjazd w regionie, który ma się odbyć pod koniec października.
Biernat zapewnił też, że sprawa tak zwanego "pompowania kół" nie była omawiana. Poseł był też pytany o sprawę listu, który do szefa PO, premiera Donalda Tuska napisała posłanka z lubuskiego Bożena Sławiak. Informuje ona między innymi o groźbach, szantażach i przekupywaniu działkami należącymi do Agencji Nieruchomości Rolnych. "Nie widziałem tego listu, wiem, że się pojawił" - powiedział Biernat. Zapewnił jednocześnie, że premier podczas posiedzenia zarządu do niego się nie odnosił.
Posiedzenie zarządu było też poświęcone niedzielnemu referendum w Warszawie. Jego wynik jest nieważny z powodu zbyt niskiej frekwencji. Oznacza to, że Hanna Gronkiewicz-Waltz pozostaje prezydentem stolicy.

Informacyjna Agencja Radiowa

bEpEVGKW
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)