Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pis
15.09.2007 16:24

Zbigniew Ziobro: PiS dotrzymał obietnic wyborczych

W Krakowie, w Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego, trwa konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powiedział, że PiS dotrzymał obietnic wyborczych. Podkreślił, że rząd Jarosława Kaczyńskiego konsekwentnie walczył z korupcją, przywilejami władzy i poczuciem jej bezkarności oraz z przestępczością zorganizowaną i mafijną.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zbigniew Ziobro zapowiedział zmiany w kodeksie karnym, które pozwolą na skuteczną walkę ze zorganizowaną przestępczością. Polityk oskarżył polityków opozycji o skuteczne blokowanie inicjatyw legislacyjnych jego partii. Sprzeciw opozycji miał zahamować prace nad zmianami w prawie, które umożliwiłyby konfiskatę majątków pochodzących z przestępstw oraz zaostrzenie Kodeksu Karnego.
Minister sprawiedliwości podkreślał między innymi sukcesy w walce z korupcją. Przytoczył dane, według których wykrywalność przestpstw korupcyjnych wzrosła w ostatnich latach o 100 procent. Podkreślił też, że jego rząd wypowiedział wojnę skorumpowanym politykom, także we własnym środowisku politycznym. Zdaniem ministra zdecydowana postawa jego partii w tej sprawie naraziła prokuraturę na atak polityczny. "Oni chcą zachować status quo, zachować Rywiland" - powiedział o swoich przeciwnikach politycznych.

Tagi: pis, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz