Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zbigniew ziobro
31.03.2007 13:45

Zbigniew Ziobro ujawnił wniosek o uchylenie immunitetu M.Ostrowskiej

Minister sprawiedliwości ujawnił wniosek o uchylenie immunitetu posłance Małgorzacie Ostrowskiej. Zbigniew Ziobro argumentował, że tak wiele osób zna ten dokument, iż nie ma przeciwwskazań, by go ujawnić. Wyjaśnił, że przed wczorajszym głosowaniem wniosek poznali wszyscy posłowie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Podczas konferencji prasowej szef resortu sprawiedliwości ponownie zarzucił opozycji, że wczoraj górę wzięła solidarność pewnych środowisk politycznych. Wypomniał Platformie Obywatelskiej, że podczas kampanii wyborczej opowiadała się za zniesieniem immunitetu, a podczas głosowania nie poparła wniosku o jego uchylenie Małgorzacie Ostrowskiej.
Zbigniew Ziobro podkreślił, że w wątku sprawy, w którą ma być zamieszana posłanka SLD zarzuty postawiono już kilkunastu osobom, w tym także policjantom. Dodał, że gdyby Ostrowska nie była chroniona immunitetem, prokuratura na pewno także i jej postawiłaby zarzuty. Minister sprawiedliwości zwrócił uwagę, że wiele osób zamieszanych w sprawę przyznało się do winy i szczegółowo potwierdziło zeznania. Zaznaczył, że najbardziej wartościowe były jednak zeznania Piotra K., który poszedł na współpracę z organami ścigania. Baron paliwowy doniósł między innymi, że Małgorzata Ostrowska miała przyjąć od niego 155 tysięcy złotych łapówki. Zbigniew Ziobro podkreślił, że zeznania Piotra K. zostały uznane za spójne, logiczne i były bardzo szczegółowe. Tak uznała nie tylko prokuratura, ale i sąd.

Tagi: zbigniew ziobro, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz