Notowania

zbigniew ziobro
20.11.2008 17:55

Zbigniew Ziobro zaapelował do premiera i ministra sprawiedliwości o odtajnienie akt spraw badanych przez komisję śledczą

Poseł PiS zeznawał dziś przed sejmową komisją do spraw nacisków. Wskutek sporów o wyłączenie części posłów z przesłuchania, Ziobro miał jedynie pół godziny, aby przedstawić swoje stanowisko.

Podziel się
Dodaj komentarz

Były minister sprawiedliwości podkreślił, że jednym z głównych priorytetów rządu Jarosława Kaczyńskiego była walka z korupcją. Na dowód, że nie zajmował się w Ministerstwie Sprawiedliwości jedynie polityką, przyniósł stos projektów ustaw, nad którymi pracował.

Zaznaczył, że trudno ocenić, czy stawiane mu zarzuty są uzasadnione, kiedy akta spraw ciągle są tajne. Dodał, że z tego powodu trudno oceniać, jak było naprawdę. Zdaniem Zbigniewa Ziobry, po odtajnieniu akt spraw badanych przez komisję śledczą opinia publiczna przekona się, że Ministerstwo Sprawiedliwości za rządów PiS działało zgodnie z prawem.

Posłowie chcą wrócić do przesłuchania Zbigniewa Ziobry, ale według przewodniczącego Andrzeja Czumy, nastąpi to najwcześniej 5 grudnia.

Tagi: zbigniew ziobro, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz