Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zdrojewski o patronach 2014 roku: zależy mi, żeby wrócić do korzeni.

0
Podziel się
bEhdiMqJ

Patronem rozpoczynającego się roku 2014 jest Oskar Kolberg. Przypadająca 200. rocznica urodzin wybitnego polskiego etnografa to wyjątkowa okazja, aby przypomnieć jak ważna jest kultura ludowa dla narodowej świadomości Polaków. Takiego zdania jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski. "Bardzo zależy mi na tym, aby pokazać twórczość ludową i powrócić do tradycji i źródeł. Te źródła są niezwykle cenne, ponieważ korzystają z nich współcześni artyści kultywując polski folklor" mówi w rozmowie z IAR Bogdan Zdrojewski i zapowiada wiele wydarzeń naznaczonych właśnie postacią Oskara Kolberga.
Na mocy uchwały Sejmu rok 2014 będzie również Rokiem Jana Karskiego. Minister Kultury informuje o planowanych inwestycjach w Łodzi związanych z legendarnym emisariuszem. "Będzie to właściwe miejsce aby wspominać postać, która opuściła nas przecież niedawno. W biografii Karskiego możemy znaleźć wydarzenia i postawy, z których każdy Polak może być dumny" dodaje minister.
W tym roku obchodzone będą też inne ważne rocznice. Jednym z najważniejszych wydarzeń będą lipcowe obchody 100. rocznicy wybuchu I wojny światowej, czy 75. rocznica niemieckiej agresji na Polskę.

Informacyjna Agencja Radiowa

bEhdiMrm
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)