Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zdrowie-Kopacz-choroby rzadkie-program

0
Podziel się

Minister zdrowia Ewa Kopacz obiecała pacjentom cierpiącym na choroby rzadkie, że narodowy program leczenia tych chorób będzie opracowany jeszcze w tym roku. Program ten planowano wprowadzić w życie w 2013 roku.

bEhyfoyd

Minister Kopacz uczestniczyła w spotkaniu z chorymi na choroby rzadkie, które odbyło się w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Ewa Kopacz powiedziała, że narodowy program leczenia chorób rzadkich będzie opracowany jeszcze przed wyborami.
Minister Ewa Kopacz zapowiedziała też prace nad kompleksową pomocą dla rodzin dotkniętych chorobami rzadkimi. Poinformowała o zmianach w zespole do spraw chorób rzadkich przy ministrze zdrowia. Przewodniczącym zespołu będzie dyrektor departamentu polityki lekowej Artur Fałek, w jego pracach mają uczestniczyć przedstawiciele ministerstwa pracy i polityki społecznej oraz edukacji. "Chcę aby ten narodowy program dotyczący chorób rzadkich obowiązywał w pełni, a więc nie tylko dotyczył finansowania leków, ale opieki domowej nad wszystkimi chorymi, informacji i wiedzy płynącej z całego świata, dostępu do specjalistów i placówek" - podkreśliła minister.
Minister zdrowia poinformowała, że w roku 2009 roku wydano na leczenie chorób rzadkich 46 milionów złotych a w roku 2010 - 137 milionów złotych.

bEhyfoyG
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)