Notowania

śledztwo
28.08.2009 12:01

Zeznania Ryszarda O. zmienią bieg śledztwa w sprawie śmierci Barbary Blidy ?

Prokuratura bada prawdziwość zeznań Ryszarda O., którego informacje mogą zmienić bieg śledztwa w sprawie śmierci Barbary Blidy.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Gazeta Wyborcza" donosi, że aresztant usłyszał rozmowę funkcjonariuszy ABW na temat akcji zatrzymania byłej posłanki. Według nich, kapitan Barbara P. miała pilnować i "złamać" Barbarę Blidę. Ponadto, na wszystkie działania w domu Blidów miało być "zielone światło".

Szef Prokuratury Okręgowej w Łodzi potwierdza, że takie zeznania są badane. Krzysztof Bukowiecki nie chciał jednak powiedzieć, czy te rewelacje wpłyną na umorzone przeciwko kapitan Barbarze P. Dodał jedynie, że śledczy nadal badają różne wątki tej sprawy.

Barbara Blida zastrzeliła się w 2007 roku, po wtargnięciu do jej domu funkcjonariuszy ABW. Miała usłyszeć zarzuty korupcji w handlu węglem.

W sprawie zatrzymania byłej posłanki oskarżony został na razie tylko dowódca grupy zatrzymującej, który nie zlecił przeszukania i zabezpieczenia broni w domu posłanki. Usłyszał zarzut niedopełnienia obowiązków i działania na szkodę dobra publicznego i prywatnego. Grozi mu do trzech lat więzienia.

Tagi: śledztwo, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz