Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zimowe Igrzyska 2014: Soczi to nadal plac budowy

0
Podziel się
bEpWndnp

Soczi - Zimowe Igrzyska - przygotowania - gotowość

Soczi na nieco ponad dwa miesiące do rozpoczęcia Zimowych Igrzysk nadal przypomina plac budowy. Władze Rosji i Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego zadeklarowały, że wszystkie areny igrzysk są gotowe na przyjęcie sportowców i kibiców.
Rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Nad obiektami sportowymi i wioską olimpijską nadal widać dźwigi. "Na budowach cały czas pracują robotnicy, a ulice w mieście są rozkopane"- mówi IAR miejscowy ekolog i opozycjonista Władimir Kimajew. "Główny stadion Fiszt jeszcze nie został oddany do użytku. Soczi nie jest przygotowane do Igrzysk! To jest opinia ekspertów, ekologów, obrońców praw człowieka i mieszkańców. Budowy olimpijskie powinny były zostać zakończone do grudnia ubiegłego roku. No to jeżeli tak sie stało, a wykopów wszędzie przybywa to co my budujemy? A budujemy skocznię olimpijską, z której cały czas wywożona jest ziemia." - podkreśla Kimajew.
"Igrzyska odbędą się zgodnie z planem, jednak bardzo prawdopodobne są niemiłe niespodzianki"- twierdzi Walerij, pragnący zachować anonimowość były pracownik Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego w Soczi. "Organizatorzy zapewnią normalne warunki dla dziennikarzy, sportowców, dla vipów i delegacji. Jeżeli dojdzie do jakiś problemów, to nie będzie tragedii i nie zakłócą przebiegu igrzysk. Na przykład realne jest zagrożenie, że lokalna rzeka Mzymta wystąpi z brzegów. Może porwie kilka samochodów. Ale to najczarniejszy scenariusz, jaki może mieć miejsce"- mówi Walerij. .
Budowa obiektów sportowych i infrastrukturalnych pochłonęła już ponad 50 miliardów dolarów. To ponad cztery razy więcej niż planowano w 2007 roku i więcej niż kosztowały wszystkie zimowe igrzyska razem wzięte.
Do rozpoczęcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi pozostało 76 dni.

IAR

bEpWndnS
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)