Notowania

krzyż
12.07.2010 06:14

Ziobro: Nie ma powodu, by wstydzić się krzyża

Trwa dyskusja na temat krzyża pod Pałacem Prezydenckim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Eurodeputowany PiSZbigniew Ziobrow liście do prezydenta-elekta zaapelował, by ten nie usuwał krzyża, który stoi pod Pałacem Prezydenckim i nie wywoływał _ niepotrzebnego i gorszącego konfliktu _.

Natychmiast wywiązała się dyskusja. Rzecznik rząduPaweł Graśzapowiedział, że dobrym miejscem na przeniesienie krzyża byłaby Świątynia Opatrzności Bożej. Europoseł PiS zaapelował jednak, by nie przenosić go spod Pałacu.

Zbigniew Ziobro w liście przypomniał, że krzyż wielokrotnie stawiany był w miejscach publicznych, by upamiętnić ważne wydarzenia.

W liście czytamy też, że krzyż ustawiony pod Pałacem Prezydenckim powstał z potrzeby serca tysięcy ludzi, nie tylko osób wierzących.

Ziobro dodaje, że miejsce w którym go postawiono nie jest przypadkowe i stało się punktem spotkań tysięcy Polaków, którzy pod krzyżem składają kwiaty i palą znicze.

_ - To z tamtego miejsca 10 kwietnia wyruszył w ostatnią podróż Prezydent Rzeczpospolitej - _ podkreślił Zbigniew Ziobro_ . _ - Krzyż ten , który stanął pod Pałacem Prezydenckim to też symbol tamtych dni, kiedy Polacy, zjednoczeni w bólu przyszli w to miejsce, by okazać swą solidarność i żałobę. _ - zaznaczył europoseł. Ziobro przypomniał, że jeszcze niedawno w kampaniiBronisław Komorowskiwiele mówił o zgodzie, o tym, że zgoda buduje. - _ _ Proszę więc nie wywoływać na samym początku zupełnie niepotrzebnego i gorszącego konfliktu o krzyż. Nie ma powodu, by wstydzić się krzyża w miejscu publicznym, zwłaszcza tego krzyża i w tym miejscu _ _ - _napisał Zbigniew Ziobro.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ **"Krzyżem spod Pałacu powinien zająć się Kościół" ** ]( http://news.money.pl/artykul/krzyzem;spod;palacu;powinien;zajac;sie;kosciol,191,0,642751.html )[ ]( http://news.money.pl/artykul/komorowski;moje;obietnice;nie;zrujnuja;panstwa,209,0,642513.html )
* [ **Komorowski: Moje obietnice nie zrujnują państwa** ]( http://news.money.pl/artykul/komorowski;moje;obietnice;nie;zrujnuja;panstwa,209,0,642513.html )
Tagi: krzyż, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz