Notowania

komisja
24.09.2010 12:50

Ziobro zeznaje przed "naciskową", Krauze nie będzie musiał

Komisja odrzuciła wniosek PiS w tej sprawie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Kula)

*Ryszard Krauze nie zostanie przesłuchany przez komisję śledczą badającą sprawę domniemanych nacisków. Po dyskusji komisja sejmowa odrzuciła wniosek PiS w tej sprawie. *

Przed komisją zeznaje dzisiaj po raz kolejny były minister sprawiedliwościZbigniew Ziobro. Jego zdaniem, CBA miało podstawy, by podjąć operację specjalną w Ministerstwie Rolnictwa oraz by podejrzewać Andrzeja Leppera o korupcję.

Były minister zeznał wcześniej, że wiadomość o korupcji w Ministerstwie Rolnictwa otrzymał od szefa CBA Mariusza Kamińskiego i była to - jego zdaniem - wiedza dobrze udokumentowana i potwierdzona przez 4 świadków. Były minister sprawiedliwości uważa, że źródłem przecieku o akcji był Janusz Kaczmarek, którego Zbigniew Ziobro uprzedził, że następnego dnia będzie finalizowana operacja specjalna CBA i poinformował o jej szczegółach.

Podczas poprzedniego przesłuchania świadek powiedział też, że były szef MSWiA Janusz Kaczmarek namawiał go do składania fałszywych zeznań, czyli do zatajenia, iż został przez ministra uprzedzony o planowanej akcji CBA w Ministerstwie Rolnictwa. Efektem tych zeznań była zapowiedź pozwu ze strony Janusza Kaczmarka, który zarzucił mu mówienie nieprawdy.

Ziobro zapewniał, że wszelkie działania podejmowane w związku z aferą gruntową i akcją CBA w Ministerstwie Rolnictwa były uzasadnione i zgodne z prawem. Podkreślił też, że w okresie, gdy był prokuratorem generalnym w jego resorcie nie było żadnych nacisków tylko ciężka praca.

W wyniku tak zwanej afery gruntowej Andrzej Lepper stracił stanowisko w rządzie, rozpadła się koalicja PiS z "Samoobroną" i odbyły się przedterminowe wybory, po których PiS stracił władzę. Komisja śledcza od lutego 2008 roku bada naciski na organy sprawiedliwości, służby specjalne i policję w czasie rządów PiS.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/8/t111368.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ryba;przed;naciskowa;obciaza;cba;i;prokurature,142,0,679822.html) Ryba przed "naciskową" obciąża CBA i prokuraturę Piotr Ryba to jeden z oskarżonych w tzw. aferze gruntowej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/204/t19916.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sledztwo;dotyczace;afery;gruntowej;umorzone,47,0,551983.html) Śledztwo dotyczące afery gruntowej umorzone Andrzej Lepper uważa, że decyzja jest słuszna, a cała afera została wymyślona.
Tagi: komisja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz