Notowania

wiadomości
25.04.2013 11:47

Znicze w rocznicę śmierci Blidy

Podziel się
Dodaj komentarz

Śląsk- Blida- rocznica

Rodzina, bliscy i działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobie Barbary Blidy w Siemianowicach Ślaskich. Była minister budownictwa popełniła samobójstwo sześć lat temu, po tym jak funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego przyszli przeszukać jej dom w związku z prowadzonym dochodzeniem.
Jak ocenia Jacek Blida, syn zmarłej posłanki SLD, dochodzenie w tej sprawie nie przyniosło dotychczas oczekiwanych efektów. "Po sześciu latach w Sejmie czekają na głosowanie wnioski o Trybunał Stanu dla Zbigniewa Ziobro i Jarosława Kaczyńskiego. Mamy bardzo dobrą opinię i pismo Rzecznika Praw Obywatelskich, które przywróci najprawdopodobniej sprawę w prokuraturze"- mówi Jacek Blida.
W Sosnowcu działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej zapalili znicze przed biurem poselskimi Prawa i Sprawiedliwości. Akcja, jak poinformowali przedstawiciele SLD ma przypominać o tym, kto ponosi polityczną odpowiedzialność za śmierć Barbary Blidy. Podobne akcje, według zapowiedzi działaczy Sojuszu, mają odbyć się w całym kraju.

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz