Zofia Klepacka awansowała na 6. miejsce w klasyfikacji ogólnej żeglarskiej klasy RS:X

0

Wdziewiątym wyścigu Polka po raz kolejny świetnie popłynęła i zajęła 3. pozycję. Poprzedni dzisiejszy wyścig wygrała. Do zakończenia rywalizacji pozostał jeden wyścig plus wyścig finałowy, w którym punkty liczą się podwójnie.

Szanse na wyścig finałowy w praktyce stracił Przemysław Miarczyński, który co prawda wygrał ósmy wyścig w klasie RS:X, ale w kolejnym zajął 15. miejsce i w klasyfikacji ogólnej także jest 15.

Słabiej niż wczoraj żeglują Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki w klasie Star. Polacy, którzy po wczorajszych wyścigach przewodzili stawce, dziś byli na 10. i 9. miejscu, co spowodowało spadek na 6. lokatę po sześciu wyścigach.

O wejście do finałowego wyścigu walczy Katarzyna Szotyńska, która w klasie Laser Radial była w siódmym wyścigu druga, ale w ósmym - 20 i łącznie zajmuje 12. lokatę. Z kolei Maciej Grabowski w klasie Laser po ośmiu wyścigach jest 19. - w dzisiejszych wyścigach przypłynął na 32. i 21. pozycji.