Notowania

nangar khel
12.05.2008 13:55

Żołnierze z Nangar Khel wyszli z aresztu

Trzech żołnierzy podejrzanych w sprawie ostrzelania afgańskiej wioski opuściło areszty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bogdan Borowiak)

Starszy szeregowy Damian L., opuścił areszt w Środzie Wielkopolskiej. Areszt w Poznaniu opuścili dwaj inni żołnierze: starsi szeregowi Jacek J. i Robert B.

W piątek sąd podjął decyzję o uchyleniu aresztu wobec trzech z siedmiu aresztowanych w tej sprawie. Żołnierze musieli pozostać jednak w areszcie do momentu doręczenia dokumentów - orginałów decyzji o uchyleniu aresztu i nakazu zwolnienia.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Generał chciał ukryć afgańską tragedię? ]( http://news.money.pl/artykul/general;chcial;ukryc;afganska;tragedie,21,0,311829.html )
* [ Nie będzie konfrontacji żołnierzy z Nangar Khel ]( http://news.money.pl/artykul/nie;bedzie;konfrontacji;zolnierzy;z;nangar;khel,183,0,314807.html )

Uzasadniając decyzję, sąd wskazał, że należy odróżnić żołnierzy, wykonujących rozkazy przełożonych, od tych, którzy mogli zapobiec wydaniu i wykonaniu rozkazu ostrzelania wioski Nangar Khel w Afganistanie. Dotychczasowe śledztwo wskazuje, że taki rozkaz został wydany.

W areszcie pozostaną czterej żołnierze biorący udział w akcji: kapitan Olgierd C., podporucznik Łukasz B., chorąży Andrzej O. i plutonowy Tomasz B.

Sąd uzasadnił swoją decyzję wysokością kary jaka może im grozić, jeśli zarzuty się potwierdzą. Sąd uznał też, że mogliby się ukrywać.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Żołnierze z Nangar Khel zostają w areszcie ]( http://news.money.pl/artykul/zolnierze;z;nangar;khel;zostaja;w;areszcie,11,0,327691.html )
* [ Szczygło przeprasza żołnierzy z Nangar Khel ]( http://news.money.pl/artykul/szczyglo;przeprasza;zolnierzy;z;nangar;khel,67,0,320323.html )

Sędzia podpułkownik Rafał Korkus powołał się między innymi na wiadomość wysłaną drogą elektroniczną, przez jednego z podejrzanych, w której sugerował on, że planował uciec z kraju.

Tagi: nangar khel, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz