Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
mon
10.06.2006 04:33

"ŻW" - Pietrzyk pełnomocnikiem MON

"Życie Warszawy" pisze o gen. Andrzeju Pietrzyku, który został pełnomocnikiem Ministerstwa Obrony Narodowej do spraw budowy nowej siedziby. Dziennik przypomina, że Pietrzyk poprzednie stanowisko utracił w wyniku niedopilnowania znacznie mniejszych inwestycji.

Podziel się
Dodaj komentarz

Powołanie gen. Pietrzyka potwierdził rzecznik resortu Piotr Paszkowski. Wcześniej gen. Pietrzyk zajmował w ministerstwie stanowisko radcy koordynatora. Został z niego odwołany w maju w związku z nieprawidłowościami opisanymi w raporcie NIK. Do jego zadań należała kontrola niektórych przetargów resortu. "ŻW" dodaje, że wartość inwestycji za którą odpowiadać będzie teraz Pietrzyk szacowana jest na ok. 1,3 mld zł.
Do budowy nowej siedziby ministerstwo przymierzało się od połowy lat 90. O pomyśle jej wybudowania przypomniał obecny minister Radosław Sikorski. Jak podaje "ŻW", jednym z rozważanych sposób sfinansowania budowy jest partnerstwo publiczno-prywatne. Chodzi o pomysł, wedle którego budowę nowej siedziby MON mialoby sfinansować prywatne konsorcjum w zamian za prawo do zarządzania obiektem i opłaty, które ministerstwo ponosiłoby przez 20-30 lat.
Więcej na temat budowy "polskiego Pentagonu" w dzisiejszym "Życiu Warszawy".

ŻW/łj/chod.

Tagi: mon, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz