Notowania

wiadomości
05.06.2012 13:53

Zwiazki zawodowe-protesty-Euro

Związki zawodowe-protesty-Euro

Podziel się
Dodaj komentarz

Przedstawiciele OPZZ i NSZZ "Solidarność" zapowiadają, że na czas mistrzostw w piłce nożnej nie zawieszają swojej działalności związkowej. Zapewniają jednak, że nie będą psuli Polakom święta sportu.
Jak powiedział IAR przewodniczący OPZZ Jan Guz, mimo, iż podpisana przez prezydenta ustawa zrównująca i wydłużająca wiek emerytalny do 67 roku życia wywołuje oburzenie związków zawodowych, to jednak święto sportu zostanie uszanowane. Nie oznacza to jednak rezygnacji z zaakcentowania, że prawo w Polsce nie jest ustanawiane demokratycznie - podkreślił Jan Guz. Dodał, że będzie to jednak zrobione w taki sposób, że ani zawodnicy ani kibice nie ucierpią.
O niezawieszaniu działalności związkowej na czas Euro mówi też rzecznik NSZZ "Solidarność" Marek Lewandowski. Nie zaprzeczył jednak ani nie potwierdził w rozmowie z IAR czy będą organizowane manifestacje. Podkreślił jedynie, że jeśli takowe się odbędą, to nie będą w żaden sposób zakłócały ani samych imprez ani nie będą przeszkadzały społeczeństwu.
Protesty na otwarcie euro zapowiadali też kolejarze, taksówkarze i pracownicy służby zdrowia. Im bliżej jednak otwarcia mistrzostw tym mniej o tym mówią. A rozpoczęcie Euro 2012 już w piątek.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz