Notowania

premiera
14.11.2008 11:45

Związkowcy z "Sierpnia 80" zakończyli okupację biura poselskiego premiera Donalda Tuska

Przewodniczący "Sierpnia 80" Bogusław Ziętek wezwał wszystkie centrale związkowe do strajku powszechnego 8 grudnia. Doszłoby do niego, gdyby na dzisiejszym spotkaniu Komisji Trójstronnej nie osiągnięto porozumienia z rządem. Tematem dzisiejszych rozmów między rządem, pracodawcami i związkowcami mają być między innymi emerytury pomostowe.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wczoraj władze Platformy Obywatelskiej zdecydowały, że w związku z okupacją biuro poselskie Tuska zostanie przeniesione. Związkowcy odkręcili więc tabliczkę z napisem "Platforma Obywatelska" i przyczepili swoją. Napisano na niej: "Biuro przeniesione do Irlandii. Cudu nie będzie. Donald Tusk".

Rząd złożył także do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez związkowców, którzy okupowali biuro. Bogusław Ziętek z Sierpnia 80 powiedział, że na związkowcach nie robi to wrażenia. Dodał, że o winie decydują niezawisłe sądy, a nie politycy PO.

Sierpień 80 zapowiada w najbliższym okresie kolejne akcje protestacyjne. Związkowcy domagają się wycofania rządu z planów ograniczenia emerytur pomostowych i komercjalizacji służby zdrowia. Chcą rozmawiać także o sytuacji polskich stoczni, rybaków i wysokości pensji minimalnych.

Biuro poselskie Donalda Tuska było okupowane od przedwczoraj.

Tagi: premiera, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz