Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Życie Warszawy"- bitwa pod Olszynką Grochowską- inscenizacja

0
Podziel się

Piechota z czasów insurekcji, artylerzyści, kawaleria i rakietnicy. Ponad 200 członków grup rekonstrukcji historycznej z Polski, Białorusi i Rosji weźmie udział w sobotę w bitwie pod Olszynką Grochowską. Początek inscenizacji przygotowanej w 180. rocznicę bitwy z czasów powstania listopadowego, nazywanej polskimi Termopilami - o 12.00.

bEggKizV

"Chcemy pokazać kilka scen ataków powstańczych oddziałów i zasygnalizować element bitwy, który przesądził o jej losach, czyli szturm oddziału rakietników rozpraszający konnicę wojsk rosyjskich"- powiedział "Życiu Warszawy" Antoni Lewandowski, autor scenariusza.
Po inscenizacji odbędzie się defilada, a po tem organizatorzy zapraszają na wojskową grochówkę.

  1. rocznica bitwy pod Olszynką uczczona będzie jutro. O 12.30 zostanie odprawiona msza święta w kościele przy ul. Chłopickiego, zaplanowano koncert i Apel Poległych w Alei Chwały przy ul. Traczy.

W okolice ul. Traczy, gdzie odbędzie się inscenizacja, można dojść razem z żołnierzami lub dojechać od godz. 10 specjalnymi autobusami. Na pograniczu Pragi-Południe i Rembertowa będą już czekać oddziały "Moskali".

bEggKizX

Życie Warszawy/IAR/dyd

bEggKiAy
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)