Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Życie Warszawy - Chuligani omijają szybkie sądy

0
Podziel się:

ęłęóp Życie Warszawy - ęłęóChuligani omijają szybkie sądy

Przed szybkimi sądami stają w 80 procentach pijani kierowcy i rowerzyści. Na same honoraria dla adwokatów z budżetu w ciągu dwóch miesięcy wydano ponad 5 mln złotych. Nie tak miało być. - pisze Życie Warszawy
24-godzinne sądy miały stać się batem na chuliganów i stadionowych pseudokibiców. Jednak od 12 marca, - kiedy ruszyły sądy 24-godzinne, do końca maja w trybie przyspieszonym zapadło 14 tys. wyroków skazujących głównie na pijanych kierowcach i rowerzystach. Praktycznie tylko oni są sądzeni w trybie przyspieszonym - podkreśla Życie Warszawy.
Chuligani, wandale, sprawcy drobnych kradzieży i stadionowi zadymiarze - w szybkim trybie są sądzeni rzadko. Od marca do maja w sądach 24- godzinnych osądzono ok. 2,5 tys. sprawców przestępstw innych niż jazda w stanie nietrzeźwym.
" Do rozpoznania większości spraw, którymi zajmują się sądy 24-godzinne angażowane są siły i środki niewspółmierne do wagi popełnionych przestępstw "- tak dwa miesiące temu sędzia Hanna Morejska, prezes Sądu Okręgowego w Częstochowie napisała do resortu sprawiedliwości. Odpowiedź nie przyszła.

żw/łp/dyd

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)