Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

"Życie Warszawy" - Mniej antyterrorystów

0
Podziel się:

Komenda Główna Policji chce o ponad połowę zmniejszyć liczbę antyterrorystów. "Życie Warszawy" dotarło do tajnych planów reorganizacji tych jednostek.

Restrukturyzację jednostek antyterrorystycznych (AT) przygotowuje już od kilku miesięcy komisja powołana w KGP. Dziś w polskiej policji pracuje około 800 antyterrorystów. Po reformie ma ich zostać zaledwie 381.
Dwa warianty reformy polskiego AT, do których dotarło "Życie Warszawy", zakładają, że jednostka centralna w Warszawie będzie się składała z 50 lub 90 funkcjonariuszy. "Taka jednostka musi być silna, nie można jej osłabiać. Redukcja to nie jest dobry pomysł" - mówi Marcin Kossek, instruktor zagranicznych jednostek specjalnych, były antyterrorysta.
W MSWiA jednak nie zgadzają się, że reforma osłabi polskie jednostki AT. "Nie ilość, a jakość powinna być brana pod uwagę (...)" - powiedział Tomasz Skłodowski, rzecznik MSWiA.
"Życie Warszawy" w KGP dowiedziało się niewiele więcej. Tymczasem sami antyterroryści martwią się o swoją przyszłość. Część już złożyła podania o przeniesienie do innych policyjnych jednostek. "Nie jesteśmy szkoleni i wyposażeni tak, jak wymagają tego warunki" - tłumaczą.

iar/ŻycieWarszawy/dj

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)