Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

13 i 12 lat więzienia żąda prokurator za przemyt ponad tony kokainy

0
Podziel się

Kar 13 i 12 lat więzienia zażądał we wtorek
prokurator dla dwóch oskarżonych o próbę przemytu ponad tony
kokainy. Proces w tej sprawie toczy się przed sądem okręgowym w
Szczecinie.

bEhssbAR

Kar 13 i 12 lat więzienia zażądał we wtorek prokurator dla dwóch oskarżonych o próbę przemytu ponad tony kokainy. Proces w tej sprawie toczy się przed sądem okręgowym w Szczecinie.

Obrona chce uniewinnienia obydwu mężczyzn. Wyrok ma zostać ogłoszony w najbliższy poniedziałek - poinformowała we wtorek PAP naczelnik wydziału zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Szczecinie Renata Pietrzak.

Oskarżeni to mieszkający na stałe w Szwecji obywatel Polski Piotr A. oraz obywatel Kolumbii Carlos C. A. Tego drugiego oskarżono też o posługiwanie się fałszywymi dokumentami.

bEhssbAT

W grudniu 2006 r. szwedzkie służby w ładunku glinki ceramicznej w porcie Goeteborgu odnalazły ponad 1128 kg kokainy o czarnorynkowej wartości ok. 300 mln zł. Ustalono, że narkotyki z Ameryki Południowej przez Polskę miały trafić do Holandii.

Szwedzi podmienili kokainę na substancję przypominającą narkotyk, po czym ładunek planowo popłynął do Polski. Policjanci z CBŚ i zachodniopomorskiej policji zatrzymali trzy osoby, które się po glinkę zgłosiły, dwie z nich zostały potem oskarżone o próbę przemytu. (PAP)

szt/ wkr/ jbr/

bEhssbBu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)