Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
usa
04.01.2010 06:15

14 państw na lotniczej czarnej liście USA

Będą ostrzejsze kontrole dla pasażerów lecących do USA z krajów posądzanych o związki z terroryzmem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Terry Wha/CC BY 2.0/Flickr)

Będą ostrzejsze kontrole dla pasażerów lecących do USA z krajów posądzanych o związki z terroryzmem.

Jak pisze w niedzielę amerykański portal informacyjny _ Politico _, osoby lecące z 14 państw, w tym z Nigerii, Pakistanu, Syrii, Iranu, Sudanu, Jemenu, Afganistanu, Iraku, Libii, Somalii i Kuby, _ na sto procent _ przejdą szczegółową rewizję osobistą i będą miały dokładnie sprawdzony bagaż ręczny. Portal powołuje się na anonimowego przedstawiciela administracji prezydenta USA Baracka Obamy. Listy wszystkich państw na razie nie podano.

Wyrywkowe zaostrzone kontrole dotyczyć będą wszystkich pasażerów lecących do Stanów Zjednoczonych - dodaje _ Politico _. Nowe dyrektywy urzędu ds. bezpieczeństwa lotniczego TSA wchodzą w życie w poniedziałek.

Ostrzejsze normy bezpieczeństwa. Zobacz komentarze Associated Press:

Ostrzejsze przepisy są następstwem próby zamachu na pokładzie samolotu z Amsterdamu do Detroit, dokonanej przez Nigeryjczyka Umara Faruka Abdulmutallaba w dniu Bożego Narodzenia. Mężczyzna wywołał pożar w kabinie pasażerskiej.

Abdulmutallab przed podróżą do USA spędził kilka miesięcy w Jemenie. Odpowiedzialność za nieudany atak wzięła na siebie Al-Kaida na Półwyspie Arabskim.

Czytaj w Money.pl
*Okęcie pracuje bez zmian, nie ogłosiło alarmu * Port nie dostał specjalnych wytycznych po incydencie w samolocie Northwest Airlines.
*Alarm na europejskich lotniskach * Obowiązują zaostrzone środki ostrożności i wzmożone kontrole osobiste pasażerów lecących do USA.
*"Al-Kaida testuje nowy rodzaj ładunku wybuchowego" * Jeden z pasażerów znajdujących się na pokładzie samolotu Northwest Airlines, lecącego z Amsterdamu do Detroit, usiłował dokonać na pokładzie zamachu bombowego
Tagi: usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz