Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ukraina
07.07.2012 09:18

14 zabitych i 29 rannych w wypadku rosyjskiego autokaru

Do zdarzenia doszło na drodze między Kijowem a Czernihowem, na północy kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PHOTOLENTA/East News)

Do zdarzenia doszło na drodze między Kijowem a Czernihowem, na północy kraju. Według agencji RIA-Nowosti 45 pasażerów to pielgrzymi z Rosji. [Aktualizacja 12:30]

Wstępne informacje wskazują, że kierowca stracił panowanie nad pojazdem, po czym autokar wjechał na przeciwny pas ruchu i przewrócił się. Stan sześciu rannych uważa się za ciężki.

Po wypadku prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz za pośrednictwem noty do rosyjskiego przywódcy Władimira Putina przekazał wyrazy współczucia dla rodzin ofiar wypadku - podała kancelaria prezydencka w Kijowie.

Jak ustalili funkcjonariusze służb ratowniczych, na trasie Kijów - Czernichów dwupiętrowy autokar gwałtownie przeciął linię ciągłą i pędząc przeciwległym pasem przewrócił się. Pasażerowie, którzy znajdowali się na górnym pokładzie, zginęli na miejscu.

Rosyjskie ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych podało, że Rosjanie jechali z rosyjskiego miasteczka Wielkie Łuki do Poczajowa na Ukrainie, gdzie znajduje się sanktuarium Zaśnięcia Matki Bożej. Położone na zachodzie Ukrainy miasto stanowi znany ośrodek kultu maryjnego oraz cel pielgrzymek prawosławnych i grekokatolików.

Na Ukrainę wyleciał już z Moskwy specjalny samolot Ministerstwa Spraw Nadzwyczajnych. Na jego pokładzie są lekarze i psycholodzy. Ocaleli z wypadku pasażerowie zostaną, tym samolotem przetransportowani do Rosji. W ukraińskich szpitalach pozostaną najciężej ranni.

Czytaj więcej informacji z Ukrainy w Money.pl
Piłka-głowa Janukowycza - to szykuje opozycja Opozycjoniści zamierzają opowiadać kibicom, którzy przyjadą na mistrzostwa o represjach politycznych.
Niemcy zbadali "piękną Julię" Są wyniki Julia Tymoszenko nie chciała się zgodzić na obecność przy badaniu ukraińskich lekarzy - jednak musiała ustąpić.
To przełomowa decyzja w sprawie wiz Szef MSZ, zapowiedział zniesienie opłat za polskie wizy krajowe dla obywateli Ukrainy oraz otwarcie nowego konsulatu RP w Doniecku.
Tagi: ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz