Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
afganistan
20.09.2013 14:07

18 policjantów zginęło w zasadzce w prowincji Badachszan

Żadne ugrupowanie rebelianckie nie przyznało się do zorganizowania zasadzki; policjanci zostali zaatakowani podczas powrotu z operacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Z tych co przeżyło zamach 13 zostało rannych. Do ataku doszło we względnie spokojnej prowincji Badachszan na północnym wschodzie Afganistanu - poinformowało w afgańskie ministerstwo spraw wewnętrznych.

Żadne ugrupowanie rebelianckie nie przyznało się do zorganizowania zasadzki; policjanci zostali zaatakowani podczas powrotu z operacji.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/91/281435.jpg ) ] (http://menstream.pl/wiadomosci-reportaze-i-wywiady/afganistan-irak-libia---zachod-juz-dawno-sie-skompromitowal-twierdzi-wojciech-jagielski-jak-bedzie-w-syrii,0,1372597.html?utm_source=strona-glowna&ut) *Afganistan, Irak, Libia - to kompromitacja Zachodu * Wojciech Jagielski mówi czym grozi interwencja Syrii.

Odkąd wojska NATO przekazały odpowiedzialność za bezpieczeństwo w kraju siłom afgańskim policjanci i żołnierze afgańscy znaleźli się na pierwszej linii frontu walk z talibami - komentuje AFP.

MSW Afganistanu nie podało szczegółów dotyczących piątkowego ataku w Badachszanie. Poinformowano jedynie, że tego samego dnia i w tej samej prowincji policja przeprowadziła udaną operację przeciwko rebeliantom, w której zginęło bądź zostało rannych "wielu bojowników".

Nasilająca się fala ataków w Afganistanie wzmaga obawy przed destabilizującą kraju przed wyborami prezydenckimi, które mają się odbyć w kwietniu przyszłego roku - komentuje AFP. Wybory te są uważane za główny sprawdzian dla władz Afganistanu i ich zdolności do zachowania przemian demokratycznych w sytuacji, gdy siły koalicji międzynarodowej mają się wycofać do końca 2014 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Zamach na amerykańską bazę. Są ofiary Policja afgańska zamknęła odcinek drogi z Dżalalabadu do Torkhamu, będącej ważnym szlakiem zaopatrzeniowym dla wojsk międzynarodowych.
Krwawy atak na bazę w Afganistanie Grupa zamachowców-samobójców zaatakowała bazę USA w rejonie Torkham w Afganistanie - poinformowały lokalne władze. Nie wiadomo, jakie są straty.
Talibowie grożą dalszymi zamachami. Gdzie? Rząd tego państwa nie będzie uczestniczył w rozmowach pokojowych z talibami w stolicy Kataru w Dausze - zapowiedział dzisiaj urząd prezydenta Hamida Karzaja.
Tagi: afganistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz