Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

38 anarchistów sądzonych w Poznaniu

0
Podziel się

Przed poznańskim sądem rozpoczął się w piątek proces 38 anarchistów, którzy w
marcu zorganizowali nielegalną manifestację podczas trwających na terenie Międzynarodowych Targów
Poznańskich obchodów 20-lecia samorządu terytorialnego.

bEhDuvnV

Przed poznańskim sądem rozpoczął się w piątek proces 38 anarchistów, którzy w marcu zorganizowali nielegalną manifestację podczas trwających na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich obchodów 20-lecia samorządu terytorialnego.

Odpowiadają oni za branie udziału w nielegalnym zbiegowisku. Uczestnicy protestu mieli nie reagować na wezwania policji do rozejścia się.

Marcowy protest dotyczył polityki władz Poznania, które nie chcą zgodzić się na dalsze funkcjonowanie centrum kultury alternatywnej w centrum miasta. W proteście brało udział kilkadziesiąt osób.

bEhDuvnX

Anarchiści nie przyznają się do winy, odmówili składania zeznań. W piątek sąd przesłuchał policjanta i pracownika ochrony, którzy brali udział w zabezpieczaniu terenu MTP.

Pikietujący zablokowali wjazd na teren MTP, a następnie próbowali się wedrzeć na teren obrad. Policja rozproszyła protestujących. Po interwencji i uspokojeniu sytuacji okazało się, że trzech policjantów odniosło obrażenia, uszkodzone zostały dwa samochody, a jeden z˙kierowców został poturbowany.

8 marca na terenie MTP odbywał się kongres z okazji 20-lecia samorządu terytorialnego, w którym brali m.in. Lech Kaczyński i Tadeusz Mazowiecki.(PAP)

rpo/ wkr/ jbr/ jbr/

bEhDuvoy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)