Notowania

50 procent poparcia dla PO. 22 procent dla PiS

Według najnowszego sondażu TNS OBOP do Sejmu weszłyby jeszcze SLD i PSL.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Gdyby wybory parlamentarne miały miejsce na początku grudnia, wygrałaby je Platforma Obywatelska z 50-proc. poparciem - wynika z najnowszego sondażu TNS OBOP. Na drugim miejscu znalazłoby się PiS z 22 proc. głosów.

Do Sejmu weszłyby w sumie cztery ugrupowania. Oprócz PO i PiS w ławach poselskich zasiedliby też posłowie SLD (12 proc.) i PSL (7 proc.). W porównaniu z ubiegłym miesiącem notowania PO spadły o 2 punkty procentowe, PiS - spadły o 1 pkt proc., SLD - nie zmieniły się, a PSL - wzrosły o 3 pkt proc.

_ - Wzrost notowań PSL w rankingu preferencji partyjnych w symulacji wyborów parlamentarnych jest niewątpliwie efektem wysokiego wyniku tej partii w ostatnich wyborach samorządowych _ - odnotowuje TNS OBOP.

*Sondaż TNS OBOP *zrealizowany w dniach 2 - 6 grudnia 2010 r. na reprezentatywnej, losowej 975-osobowej ogólnopolskiej próbie osób od 18. roku życia za pośrednictwem bezpośrednich wywiadów kwestionariuszowych face-to-face.
Na ugrupowanie Polska Jest Najważniejsza Joanny Kluzik-Rostkowskiej głosować chce 2 proc. badanych - wynika z sondażu. Pozostałe ugrupowania (w tym m.in. Ruch Poparcia Janusza Palikota) nie przekroczyły 1 proc. poparcia.

Prezentowane wyniki poparcia dla partii dotyczą osób deklarujących _ zdecydowanie _ (35 proc. badanych) lub _ raczej _ (35 proc. badanych) zamiar uczestniczenia w wyborach, z wyłączeniem z podstawy procentowania osób niezdecydowanych, jak głosować. Zdecydowanych nie pójść na wybory było 17 proc. badanych. Do urn _ raczej _ nie poszłoby 9 proc. respondentów.

Gdyby zatem wybory parlamentarne miały odbyć się w grudniu, to frekwencja nie przekroczyłaby zapewne dwóch piątych uprawnionych - zamiar wzięcia udziału w wyborach, gdyby ich termin przypadać miał w pierwszą niedzielę grudnia, w sposób zdecydowany (na podstawie tej kategorii odpowiedzi szacowana jest wielkość frekwencji wyborczej) zadeklarowało 35 proc. badanych. W porównaniu z sytuacją sprzed miesiąca wynik ten wzrósł o 3 pkt. proc.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/35/t75043.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pjn;dostalo;6;2;proc;w;sondazu;wyborczm,162,0,733602.html) PJN dostało 6,2 proc. w sondażu wyborczm Politycy PJN wchodzą do Sejmu według najnowszego sondażu dla Polskiego Radia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/156/t117148.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/polska;jest;najwazniejsza;idzie;w;gore;-;6;4;proc;poparcia,245,0,723957.html) Polska jest Najważniejsza idzie w górę - 6,4 proc. poparcia Spadła natomiast popularność stowarzyszenia Janusza Palikota.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t116421.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/4;procent;poparcia;dla;polska;jest;najwazniejsza,239,0,712943.html) 4 procent poparcia dla Polska Jest Najważniejsza Według ankietowanych na powstaniu ugrupowania najwięcej straci PiS.
Tagi: sondaż poparcia dla partii, pjn, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz