Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

5. Festiwal Młodych Talentów Niemen Non Stop od piątku w Słupsku

0
Podziel się:

15 młodych wykonawców z całej Polski będzie próbowało wyśpiewać finansowe
nagrody na rozpoczynającym się w piątek w Słupsku (Pomorskie) 5. Festiwalu Młodych Talentów Niemen
Non Stop.

15 młodych wykonawców z całej Polski będzie próbowało wyśpiewać finansowe nagrody na rozpoczynającym się w piątek w Słupsku (Pomorskie) 5. Festiwalu Młodych Talentów Niemen Non Stop.

Regulamin konkursu przewiduje przyznanie 11 nagród finansowych w łącznej wysokości 25 tys. zł. Zdobywca Grand Prix dostanie 6 tys. zł. Uczestnicy konkursu muszą zaśpiewać trzy dowolne utwory Czesława Niemena.

Występy będzie oceniać jury w składzie Tomasz Jaśkiewicz (gitarzysta, kompozytor, aranżer, który grał w grupach Akwarele i Niemen Enigmatic), Natalia Niemen (wokalistka, córka Czesława Niemena), Paweł Sztompke (dziennikarz radiowej "Jedynki") i Anna Serafińska (wokalistka jazzowa).

Gwiazdami tegorocznej edycji festiwalu będą: grający niegdyś w jednej z pierwszych w Polsce grup big beatowych Niebiesko-Czarni wokalista, gitarzysta i kompozytor Wojciech Korda, który wystąpi z programem "50 lat polskiego rockandrolla", oraz Stanisław Soyka. Soyka zaprezentuje specjalny repertuar pt. "Wiem, że nie wrócisz", składający się z utworów Czesława Niemena.

Festiwal, którego organizatorem jest Młodzieżowe Centrum Kultury, potrwa do soboty. Koncerty będą się obywać w sali Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica. Imprezie towarzyszy wystawa fotografii z poprzednich edycji festiwalu, zatytułowana "Bar +Pod papugami+". Pokazana zostanie również wideoinstalacja "Terra.Niemen", na którą składają się archiwalne teledyski artysty.

Gościem honorowym festiwalu będzie Małgorzata Niemen. (PAP)

sibi/ abe/ jra/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)