Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

8 lipca wyrok ws. policjanta oskarżonego o kontakty seksualne z 14-latką

0
Podziel się

8 lipca Sąd Rejonowy w Jędrzejowie (Świętokrzyskie) ogłosi wyrok w procesie
36-letniego policjanta oskarżonego o przestępstwa seksualne wobec 14-letniej dziewczyny.

bEiXKBFh

8 lipca Sąd Rejonowy w Jędrzejowie (Świętokrzyskie) ogłosi wyrok w procesie 36-letniego policjanta oskarżonego o przestępstwa seksualne wobec 14-letniej dziewczyny.

Jak poinformował PAP rzecznik Sądu Okręgowego w Kielcach Marcin Chałoński, w czwartek zakończył się proces w tej sprawie. Prokurator zażądał dla oskarżonego kary łącznej w wymiarze pięciu lat. Oskarżony i obrońca wnieśli o uniewinnienie.

Proces toczył się z wyłączeniem jawności. Oskarżony nie przyznał się do przestępstw seksualnych. Odmówił składania wyjaśnień.

bEiXKBFj

Początkowo wyrok miał zapaść 27 maja, ale sąd wznowił przewód, aby uzupełnić materiał dowodowy.

Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód oskarżyła policjanta o to, że od listopada 2007 roku do stycznia 2008 roku dopuścił się wobec małoletniej obcowania płciowego oraz "innych czynności seksualnych".

Drugi zarzut dotyczy utrwalania za pomocą telefonu komórkowego treści pornograficznych z udziałem poszkodowanej. Mężczyzna miał także zmuszać dziewczynę, by wykonywała takie zdjęcia i wysyłała mu je mms-em. Groził, że jeśli tego nie zrobi, opublikuje wcześniejsze zdjęcia w internecie.

Policjantowi zarzucono także, że bez zezwolenia posiadał osiem naboi do pistoletu.

bEiXKBFp

W prokuraturze oskarżony nie przyznał się do przestępstw seksualnych. Nie zaprzeczył, że spotykał się z dziewczyną w samochodzie, ale te spotkania miały "charakter towarzyskich pogawędek". Zdjęcia natomiast nastolatka miała robić i przesyłać mu z własnej inicjatywy.

Oskarżonemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Sprawa wyszła na jaw, gdy rodzina dziewczyny zawiadomiła policję. Mężczyzna pracował na posterunku w Nagłowicach. W policji był zatrudniony od siedmiu lat.

Zbigniew Pedrycz z zespołu prasowego świętokrzyskiej policji poinformował PAP, że funkcjonariusz jest zawieszony w czynnościach służbowych. (PAP)

bEiXKBFq

agn/ wkr/ bk/

bEiXKBFK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)