Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

97 osób w szczecińskim komitecie poparcia Jarosława Kaczyńskiego

0
Podziel się

97 osób weszło w skład szczecińskiego społecznego komitetu poparcia dla
kandydata PiS na prezydenta Jarosława Kaczyńskiego. Inauguracyjne spotkanie komitetu odbyło się w
środę w Szczecinie.

bEgXLGgR

97 osób weszło w skład szczecińskiego społecznego komitetu poparcia dla kandydata PiS na prezydenta Jarosława Kaczyńskiego. Inauguracyjne spotkanie komitetu odbyło się w środę w Szczecinie.

Na liście osób popierających kandydaturę Kaczyńskiego znaleźli się prawnicy, naukowcy, ekonomiści, lekarze, przedsiębiorcy, politycy, byli żołnierze Armii Krajowej, dyrektorzy szkół, działacze opozycyjni z lat 70. i 80.

Są wśród nich m.in.: senator Krzysztof Zaremba (b. polityk PO), były prezes Stoczni Szczecińskiej Porta Holding Krzysztof Piotrowski, działacz opozycyjny i więzień polityczny Andrzej Witkowski, radna sejmiku wojewódzkiego Małgorzata Jacyna-Witt, rysownik Arkadiusz Gacparski.

bEgXLGgT

Prawnik Paweł Mucha powiedział, że będzie głosował na Kaczyńskiego bo hasło kampanii "Polska jest najważniejsza" zostało potwierdzone całym długim życiorysem politycznym kandydata. "Nie mam wątpliwości, że będzie to prezydentura prawa, uczciwa, ukierunkowana na interes Polski a nie prywatny, prezydentura konsekwentna" - mówił Mucha.

Kardiochirurg prof. Seweryn Wiechowski powiedział, że "buta i arogancja czołowych polityków Platformy Obywatelskiej sprowokowała go, aby włączyć się aktywnie i działać, aby prezydentem została Jarosław Kaczyński".

Senator Edmund Bilicki stwierdził, że Kaczyński przez lata swojej pracy i walki o przestrzeganie w kraju prawdy, uczciwości i praworządności zasłużył na to by go popierać.

Uczestnicy spotkania wystosowali do mieszkańców Szczecina apel o wsparcie Kaczyńskiego w jego staraniach o urząd prezydenta.

bEgXLGgZ

"Jesteśmy przekonani, że wybór Jarosława Kaczyńskiego gwarantuje urzeczywistnienie wizji Polski, z której wszyscy będziemy dumni - Polski nowoczesnej a zarazem kultywującej najlepsze rodzime tradycje. Polski suwerennej, otwartej na świat, a jednocześnie nie odcinającej się od swojej tożsamości; Polski niepodzielonej, w której wszyscy obywatele odnajdą godne miejsce i możliwości rozwoju w życiu publicznym zapanuje atmosfera prawdy i szczerej troski o dobro wspólne" - napisano w apelu.(PAP)

szt/ mok/ mow/

bEgXLGhu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)