Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sodano
17.02.2013 17:05

Abdykacja Benedykta XVI. "Przeżywamy czarne godziny"

Kardynał Angelo Sodano, były watykański sekretarz stanu, powiedział w związku z zapowiedzianą na 28 lutego abdykacją Benedykta XVI: "Przeżywamy czarne godziny, ale Kościół je przezwycięży".

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Kardynał Angelo Sodano, dziekan kolegium kardynalskiego i były watykański sekretarz stanu, powiedział w wywiadzie prasowym w związku z zapowiedzianą na 28 lutego abdykacją Benedykta XVI: _ - Przeżywamy czarne godziny _, ale _ Kościół je przezwycięży _.

W wywiadzie, który ukazał się w niedzielę na łamach włoskiego dziennika _ Il Messaggero _, kard. Sodano wyraża ubolewanie, że w tym, co się pisze o abdykacji papieża, wydobywa się _ jedynie ludzki aspekt _ tej sprawy, podczas gdy brakuje _ pozadoczesnej wizji historii Kościoła _.

_ - Rozumiem, że komuś, kto nie ma daru wiary, trudno o chrześcijańskie podejście do historii Kościoła _ - mówił w wywiadzie kard. Sodano, który przypomniał, że _ w przeszłości (Kościół) przeżywał niezwykle trudne chwile w związku z prześladowaniami z pierwszych wieków (chrześcijaństwa), gdy papieże umierali w więzieniach _.

Angelo Sodano skrytykował _ powierzchowne potraktowanie _ przez media tematu rezygnacji papieża z funkcji zwierzchnika Kościoła katolickiego. Jako przykład wskazał dywagacje na temat tego, jak będzie się ubierał Benedykt XVI po abdykacji i innych szczegółów pozbawionych większego znaczenia.

Watykański ekssekretarz stanu, odnosząc się w wywiadzie do słów papieża o tym, że w działaniu Kościoła występują _ niedostatki _, powiedział: _ - Nikt też nie zaprzecza, że istnieją _. Kardynał Sodano ukończył 80 lat i nie będzie jednym z kardynałów-elektorów na konklawe.

Czytaj więcej w Money.pl
Konklawe wcześniej? Papież zmieni przepisy Benedykt XVI zmieni konstytucję apostolską tak, aby konklawe mogło rozpocząć się wcześniej niż w 15. dniu wakatu w Stolicy Apostolskiej.
Abdykacja Benedykta XVI. Gdzie zamieszka? Po około dwóch miesiącach pobytu poza Rzymem Benedykt XVI zamieszka w remontowanym obecnie budynku dawnego klasztoru w Ogrodach Watykańskich.
Abdykacja Benedykta XVI. Pontyfikat w cieniu kontrowersji Papież 28 lutego o godzinie 20 zrezygnuje ze stanowiska. Dziś ogłosił to światu. Są już wskazania następców.
Tagi: sodano, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz