Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Abp Michalik: psychicznie nastawiałem się na zakończenie przewodniczenia KEP

0
Podziel się

Ponownie wybrany we wtorek na
przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, abp Józef Michalik
powiedział, że psychicznie nastawił się na zakończenie swojego
przewodnictwa Konferencji Episkopatu Polski.

bEhtkEet

Ponownie wybrany we wtorek na przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, abp Józef Michalik powiedział, że psychicznie nastawił się na zakończenie swojego przewodnictwa Konferencji Episkopatu Polski.

"To było dla mnie zdumiewające i związane z wielkim zaskoczeniem, że musiałem wycofać swoją prośbę o niebranie mnie pod uwagę w tych wyborach. Resztę zostawiam Panu Bogu i ludziom. Psychicznie się nastawiłem, że pięcioletni okres posługi, który odbyłem, był wystarczający" - powiedział na konferencji prasowej. Jak mówił, wywiózł już swoje rzeczy z Warszawy, gdyż nie przypuszczał, że zostanie ponownie wybrany.

Na pytanie o to, co chciałby zmienić w swojej pracy, odparł: "wszystko chciałem zmienić i dlatego prosiłem o niebranie mnie pod uwagę". "Są sytuacje, gdy człowiek w naszym kapłańskim przypadku, wbrew sobie musi podjąć zadanie, mimo przekonania, że ktoś inny może to zrobić lepiej i piękniej" - dodał.

bEhtkEev

Jak podkreślił, jako przewodniczący KEP musi "dobrze nasłuchiwać znaków czasu" i "pogłębiać wrażliwość na potrzeby człowieka". Podkreślił, że obecnie mamy do czynienia z wielkim kryzysem moralnym. "Zadaniem Kościoła nie jest zwyciężać, ale głosić prawdę" - dodał. (PAP)

ktt/ skz/ pro/ malk/

bEhtkEeW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)