Notowania

abw
30.08.2011 13:12

ABW: Agencja nie inwigilowała prezydenta L. Kaczyńskiego

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zaprzeczyła, by inwigilowała prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDL)

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zaprzeczyła, by inwigilowała prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Według informacji zamieszczonych na portalu niezalezna.pl prezydent został zarejestrowany w tajnym katalogu ABW, co oznacza, że mógł być podsłuchiwany.

_ Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego po raz kolejny informuje, że nie inwigilowała śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, co potwierdziła Prokuratura Okręgowa w Warszawie _ - napisała w specjalnym oświadczeniu rzeczniczka Agencji Katarzyna Koniecpolska - Wróblewska.

Jak dodała, dokumenty, na które powołuje się dziennikarka portalu, a które mają być dowodem na inwigilowanie, _ jest fragmentem katalogu Centrum Antyterrorystycznego _. _ W bazach Centrum znajduje się katalog najważniejszych osób w państwie, podlegających ochronie w ramach systemu antyterrorystycznego RP. Podobne rekordy mają Prezes Rady Ministrów, ministrowie i inni wysocy urzędnicy państwowi _ - czytamy w oświadczeniu ABW.

Według portalu, zapowiadającego publikację _ Gazety Polskiej _, z tajnych dokumentów ABW wynika, że dane prezydenta Lecha Kaczyńskiego wprowadzono 25 października 2008 r. do tajnej Bazy Wiedzy Operacyjnej Centrum Antyterrorystycznego ABW. Zdaniem gazety oznaczało to, że od tego momentu wobec prezydenta mogły być stosowane wszelkie rodzaje inwigilacji, w tym podsłuch.

Według informatorów _ GP _ do rejestracji dołączone zostały załączniki, które wskazywały, że chodziło o L. Kaczyńskiego - m.in. poufne dane dotyczące prezydenta, raport gruziński, dane na temat jego brata Jarosława Kaczyńskiego i dane z prezydenckiego telefonu z łącznością niejawną.

Gazeta powołując się na swoich informatorów sugeruje też, że specjalistyczny sprzęt - do podsłuchów, został zamontowany w saloniku vip-owskim Tu-154 M, który rozbił się pod Smoleńskiem. To _ zabezpieczenie _ - jak dodają cytowane przez nią osoby - jest powodem opieszałości przy sprowadzeniu szczątków wraku.

Czytaj więcej o inwigilacji prezydenta Kaczyńskiego
[ ( http://static1.money.pl/i/h/152/t95384.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/abw;nie;bylo;inwigilacji;pary;prezydenckiej,213,0,766165.html) ABW: Nie było inwigilacji pary prezydenckiej Agencja zaprzecza zarzutom opublikowanym przez posłów PiS, którzy mówią o polskiej _ Watergate _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/201/t20425.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zadamy;wyjasnienia;polskiej;watergate,84,0,765268.html) "Żądamy wyjaśnienia polskiej Watergate" Mularczyk: To skandal, że ABW kontrolowała rozmowy prezydenta. Trzeba wyjaśnić rolę Tuska.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/27/t136731.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zazalenie;corki;prezydenta;trafi;do;sadu,139,0,805771.html) Zażalenie córki prezydenta trafi do sądu Prokuratura nie uwzględniła zażalenia Marty Kaczyńskiej na decyzję o odmowie wszczęcia śledztwa w sprawie rzekomej inwigilacji jej ojca.
Tagi: abw, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz