Notowania

afganistan
26.02.2010 07:47

Afganistan: 17 zabitych, ok. 30 rannych w zamachach w Kabulu

# większa liczba ofiar, narodowość zabitych #

Podziel się
Dodaj komentarz

# większa liczba ofiar, narodowość zabitych #

26.02. Kabul (PAP/Reuters) - Co najmniej 17 osób, w tym 4 Indusów, zginęło w piątek rano w zamachach w Kabulu, a ok. 30 osób zostało rannych - powiadomiła afgańska policja. Do zamachów przyznali się talibowie.

Szef kabulskiego wydziały śledczego Abdul Ghafar Sajedzada powiedział, że zginęło co najmniej 17 osób i ok. 30 odniosło obrażenia.

Wcześniej informowano o 10 zabitych i 32 rannych.

Zamachowiec-samobójca wysadził się w powietrze wczesnym rankiem nieopodal głównego centrum handlowego afgańskiej stolicy, w pobliżu budynku Ministerstwa Spraw Wewnętrznych oraz hotelu, w którym zatrzymują się goście z Zachodu. Wkrótce potem w tej samej okolicy słyszeć się dało kolejną eksplozję oraz odgłosy strzelaniny - relacjonuje agencja Reutera.

Gulam Mustafa z kabulskiej policji powiedział, że według władz celem ataków były dwa hotele, w których zatrzymują się cudzoziemcy.

"Przyznajemy się" do ataków - oświadczył przez telefon rzecznik talibów Zabihullah Mudżahed.

"Przeprowadziło je 8 bojowników. Jeden wysadził w powietrze swój samochód przed hotelem, dwóch innych zdetonowało bomby, a pozostali wciąż są w mieście" - powiedział.

Agencja Reutera wskazuje, że były to najpoważniejsze ataki w Kabulu od 18 stycznia, gdy w serii zamachów śmierć poniosło co najmniej 12 osób, a 70 zostało rannych.

Reuters zauważa, że ataki w afgańskiej stolicy wciąż są stosunkowo rzadkie, lecz ofensywa sił NATO na bastiony talibów na południu i wschodzie kraju sprawiła, że coraz częściej pojawiają się oni w bezpieczniejszych dotąd regionach. (PAP)

gsi/ mw/ ro/

5750035

Tagi: afganistan, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz