Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Afganistan: Ataki rakietowe na Kabul i Dżalalabad

0
Podziel się

#
dalsze szczegółowe informacje o atakach
#

bEgQWhsR

# dalsze szczegółowe informacje o atakach #

18.09. Kabul (PAP/AFP) - Na stolicę Afganistanu - Kabul i położone na wschodzie tego kraju miasto Dżalalabad dokonano w sobotę nad ranem ataków rakietowych - poinformowały władze. Jedna rakieta eksplodowała na dziedzińcu budynku państwowej telewizji w Kabulu a trzy inne wystrzelono w kierunku bazy wojskowej na przedmieściach Dżalalabadu.

Ataki nastąpiły na krótko przed godz. 4.00 czasu miejscowego (2.30 czasu polskiego). Nie było ofiar. Zdaniem obserwatorów, była to oczywista próba zastraszenia Afgańczyków i nakłonienia ich aby nie brali udziału w sobotnich wyborach do afgańskiego Zgromadzenia Narodowego.

bEgQWhsT

Budynek telewizji w Kabulu znajduje się w centrum miasta niedaleko pałacu prezydenckiego, dowództwa Międzynarodowych Sił Wspierania Bezpieczeństwa (ISAF) i ambasady USA.

W związku z wyborami w całym kraju wprowadzono zaostrzone środki bezpieczeństwa.

Talibscy rebelianci wcześniej grozili dokonaniem ataków podczas wyborów, których celem mają być przede wszystkim siły bezpieczeństwa i personel zatrudniony w lokalach wyborczych.

Talibowie próbowali z niewielkim powodzeniem zakłócić zarówno wybory parlamentarne w 2005 roku jak i prezydenckie w 2009.

bEgQWhsZ

Ponad 10,5 mln uprawnionych do głosowania ma wybrać 249 deputowanych do Zgromadzenia Narodowego (Wolesi Dżirga).(PAP)

jm/

7147816 7148515

bEgQWhtu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)