Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
06.07.2011 14:19

Afganistan: Katastrofa samolotu transportowego, zapewne 9 ofiar

# narodowość członków załogi, informacje o trasie samolotu #

Podziel się
Dodaj komentarz

# narodowość członków załogi, informacje o trasie samolotu #

06.07. Kabul (PAP/AP,Reuters) - Azerbejdżański samolot transportowy Ił-76, wyczarterowany przez siły międzynarodowe, rozbił się we wtorek wieczorem na wschodzie Afganistanu - poinformowały w środę miejscowe władze. Są obawy, że dziewięcioosobowa załoga zginęła.

Maszyna nie należała do Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa w Afganistanie (ISAF) - poinformował ich rzecznik. Dodał, że w chwili wypadku w regionie nie zauważono oznak działalności rebeliantów.

Gubernator prowincji Parwan, Abdul Baseer Salangi, powiedział, że samolot transportowy wynajęty przez siły międzynarodowe rozbił się w górzystym regionie Siagerd. Wysłano tam ekipy ratunkowe.

"Kiedy wczoraj późnym wieczorem samolot uderzył w górę doszło do potężnej eksplozji" - relacjonował przedstawiciel lokalnych władz.

Także Adyl Katsymow, wicedyrektor azerbejdżańskiej firmy Silk Way, do której należał samolot, powiedział w środę, że los załogi nie jest znany.

Według przedstawiciela portu lotniczego w Kabulu, samolot wystartował z Baku. Z kolei rzecznik Dowództwa Transportowego USA w bazie sił powietrznych Scott w stanie Illinois, major James Lowe, powiedział, że samolot leciał do bazy Bagram w Afganistanie, na północ od Kabulu "ze standardowym ładunkiem", w tym z ciężkim sprzętem na czterech paletach.

Przedstawiciel ambasady Azerbejdżanu w Pakistanie ujawnił, że w skład załogi samolotu wchodziło czterech obywateli Azerbejdżanu, trzech Uzbeków i dwóch Rosjan.

W październiku cywilny samolot transportowy rozbił się w górach w pobliżu stolicy Afganistanu, Kabulu. Na pokładzie maszyny zginęło osiem osób: sześciu Filipińczyków oraz po jednym obywatelu Indii i Kenii. (PAP)

az/ keb/ ap/

9338014 9340448

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz