Notowania

afganistan
05.09.2009 09:30

Afganistan: Ogłoszenie wstępnych wyników wyborów w niedzielę lub poniedziałek

Afgańskie władze poinformowały, że nie ogłoszą zapowiadanych na sobotę częściowych wyników wyborów prezydenckich, lecz w niedzielę lub poniedziałek podadzą po raz pierwszy całościowe wyniki, ze wszystkich komisji wyborczych.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Afgańskie władze poinformowały, że nie ogłoszą zapowiadanych na sobotę częściowych wyników wyborów prezydenckich, lecz w niedzielę lub poniedziałek podadzą po raz pierwszy całościowe wyniki, ze wszystkich komisji wyborczych. *

Niezależna Komisja Wyborcza wydała w sobotę rano komunikat, anulujący popołudniową konferencję prasową, na której miały być podane kolejne, częściowe wyniki.

Komisja prezentuje co kilka dni częściowe wyniki wyborów z 20 sierpnia. Ostateczne wyniki mają być ogłoszone najwcześniej 17 września, po zbadaniu ponad dwóch tysięcy skarg za nadużycia podczas wyborów.

Opublikowane w minioną sobotę wstępne, cząstkowe wyniki dają ubiegającemu się o reelekcję prezydentowi Hamidowi Karzajowi 46,3 proc. głosów, zaś jego głównemu przeciwnikowi Abdullahowi Abdullahowi - 31,4 proc. (PAP)

jo/ tot/

4690379

Tagi: afganistan, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz