Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Afganistan: uszkodzony pojazd, nikt nie ucierpiał

0
Podziel się

W drugim dniu świąt pojazd polskiego wojska w Afganistanie został
uszkodzony przez minę, ale żaden żołnierz nie ucierpiał - poinformował w poniedziałek szef służb
prasowych polskiego kontyngentu mjr Piotr Michrowski, dementując doniesienia agencji Wakht.

bEgHMmjp

W drugim dniu świąt pojazd polskiego wojska w Afganistanie został uszkodzony przez minę, ale żaden żołnierz nie ucierpiał - poinformował w poniedziałek szef służb prasowych polskiego kontyngentu mjr Piotr Michrowski, dementując doniesienia agencji Wakht.

Nawiązując do informacji zamieszczonej 26 grudnia na stronie internetowej afgańskiej agencji informacyjnej Wakht mjr Michrowski oświadczył, "że żaden z polskich żołnierzy tego dnia nie został poszkodowany". "Faktem jest, że jeden z polskich pojazdów został lekko uszkodzony w wyniku wybuchu miny (urwane koło), jednak żołnierze nie ucierpieli w incydencie" - zaznaczył rzecznik. Dodał, że afgańska agencja "podała tę informację nie kontaktując się z sekcją informacyjno-prasową kontyngentu i nie sprawdzając jej wiarygodności".

Przed dwoma dniami agencja Wakht podała przekazaną przez rebeliantów wiadomość o zniszczeniu polskiego pojazdu opancerzonego i śmierci pięciu żołnierzy. Według wiadomości, zamieszczonej po polsku na stronie afganistan.waw.pl, "podający się za rzecznika talibów Zabihullah Modżahed poinformował media, że mina została podłożona przez talibów we wschodniej części dystryktu Andar". Wiadomości nie potwierdziły afgańskie siły bezpieczeństwa.

bEgHMmjr

W Afganistanie stacjonuje ok. 2 tys. polskich żołnierzy, strzegących m.in. odcinka drogi Kabul-Kandahar, na której często są atakowane konwoje z zaopatrzeniem dla wojsk ISAF.(PAP)

brw/ pz/ jra/

bEgHMmjS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)