Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Afganistan: W ciągu 12 miesięcy zabito 1 800 policjantów

0
Podziel się:

W Afganistanie zabito w ciągu ubiegłych 12 miesięcy 1 800 policjantów, a ponad 3 tysiące raniono, co w obu przypadkach oznacza o 15 procent więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej.

Afganistan: W ciągu 12 miesięcy zabito 1 800 policjantów
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)
bFeSjgXp

W Afganistanie zabito w ciągu ubiegłych 12 miesięcy 1 800 policjantów, a ponad 3 tysiące raniono, co w obu przypadkach oznacza o 15 procent więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej - poinformował w Kabulu rzecznik MSW Sedik Sedikki.

Rzecznik przedstawił tę statystykę z okazji przypadającego w dniu wiosennej równonocy 21 marca afgańskiego Nowego Roku (Nowruz). Według Sedikkiego liczba ataków na policjantów wzrosła w ciągu ubiegłych 12 miesięcy o 13 proc., do ponad 3 600.

Afgańskie wojsko i policja przejmują stopniowo odpowiedzialność za porządek wewnętrzny od Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa (ISAF), które mają zostać wycofane do końca 2014 roku.

bFeSjgXr
Czytaj więcej w Money.pl
Wybuch w Meksyku. Są zabici i ranni Rannych przewieziono do szpitali w sąsiednim stanie Puebla.
Zamach w Afganistanie. Celem szef Pentagonu Do ataku doszło w czasie wizyty w Kabulu nowego szefa Pentagonu Chucka Hagla.
Talibowie zabili 17 osób. Związali i rozstrzelali Wśród ofiar było 10 policjantów, pozostali zabici to cywile, znajomi policjantów - poinformował przedstawiciel władz prowincji Ghazni Musa Khan.
bFeSjgXS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)