Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Afganistan: Znów zbiorowe zachorowania uczennic

0
Podziel się

Ponad 80 uczennic z północy Afganistanu skarżyło się w ostatnich dniach na
mdłości i inne problemy zdrowotne, co nasiliło obawy, że przeciwnicy edukacji kobiet znów sięgają
po trujące substancje, żeby zniechęcić dziewczęta do nauki - podały w niedzielę władze.

bEhvOJNh

Ponad 80 uczennic z północy Afganistanu skarżyło się w ostatnich dniach na mdłości i inne problemy zdrowotne, co nasiliło obawy, że przeciwnicy edukacji kobiet znów sięgają po trujące substancje, żeby zniechęcić dziewczęta do nauki - podały w niedzielę władze.

Ostatni incydent wydarzył się w niedzielę, kiedy to 13 uczennic poczuło się źle w szkole w prowincji Kunduz - poinformował rzecznik prowincji Mahbullah Sajedi.

Dzień wcześniej na mdłości skarżyła się grupa 47 dziewcząt, a w środę zachorowało ponad 20. Wszystkie uczennice skarżyły się na dziwny zapach w klasie.

bEhvOJNj

Żaden z przypadków zachorowań nie okazał się poważny, a władze w dalszym ciągu badają przyczyny masowego zatrucia. Miejscowe władze sanitarne poinformowały, że pobrane próbki krwi zostały przesłane na dalsze badania do Kabulu.

Sajedi oświadczył, że za zatruciami stoją "wrogowie", którzy sprzeciwiają się edukacji kobiet. Z kolei rzecznik prezydenta podkreślił, że każda próba uniemożliwienia dziewczętom nauki jest "aktem terrorystycznym".

W zeszłym roku kilkadziesiąt uczennic, z których wiele skarżyło się na ból głowy i nudności, trafiło do szpitala w prowincji Kapisa. Wcześniej ich szkołę wypełnił dziwny zapach - relacjonowali świadkowie. (PAP)

ksaj/ ro/

bEhvOJNp

6109592

bEhvOJNK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)