Notowania

libia
13.05.2013 17:25

AFP: 15 osób zabitych, 30 rannych w zamachu w Bengazi

Według agencji AP, powołującej się na źródło w siłach bezpieczeństwa, w następstwie zamachu zginęło dziewięć osób, w tym troje dzieci, a 17 osób zostało rannych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris/East News)

Co najmniej 15 osób zginęło, a 30 zostało rannych w poniedziałek w zamachu w libijskim Bengazi nad Morzem Śródziemnym - podała agencja AFP, powołując się na wiceministra spraw zagranicznych Libii Abdullaha Masuda. Inne źródła mówią o 9 zabitych i 13 rannych.

Według wstępnych danych do wybuchu samochodu pułapki doszło w ruchliwym miejscu miasta. Wiceminister powiedział, że samochód eksplodował w pobliżu głównego szpitala miejskiego i że wybuch uszkodził pobliskie budynki i samochody.

Według agencji AP, powołującej się na źródło w siłach bezpieczeństwa, w następstwie zamachu zginęło dziewięć osób, w tym troje dzieci, a 17 osób zostało rannych.

Bengazi było bastionem powstania przeciwko Muammarowi Kadafiemu, które rozpoczęło się w lutym 2011 roku; w ostatnich miesiącach miasto stało się sceną wielu zamachów i ataków na siły bezpieczeństwa i obiekty zajmowane przez cudzoziemców.

Czytaj więcej o sytuacji w Libii w Money.pl
Skandal w USA. Fala dymisji na szczytach Stwierdzono też poważne zaniedbania w amerykańskich placówkach dyplomatycznych w wielu innych krajach.
Tutaj FBI potrzebuje ochrony wojska To jedna z najniebezpieczniejszych misji, na jakiej byli agenci służb federalnych.
To oni zabili ambasadora USA w Bengazi? Amerykański ambasador Christopher Stevens i trzej inni Amerykanie zginęli w następstwie ataku na konsulat USA w Bengazi.
Tagi: libia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz